SBÜ'nün Sudan'daki sağlık öğrencilerine staj için üniforma dağıtıldı

Tüm Afrika'nın Dostları Derneği (TADD), Sudan'daki sağlık öğrencilerine üniforma yardımı yaptı.

DÜNYA 29.09.2021, 10:35 29.09.2021, 09:46
SBÜ'nün Sudan'daki sağlık öğrencilerine staj için üniforma dağıtıldı

Derneğin açıklamasına göre, Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Nyala Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda staja başlayan Sudanlı öğrencilere üniformalarının TADD tarafından temin edildiği ifade edildi.

"ÖNCELİK EĞİTİM"

Görüşlerine yer verilen TADD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bilgehan Güntekin, dernek olarak kuruldukları günden bu yana en önemli önceliklerinin eğitim olduğunu ifade etti.

KITANIN GELECEĞİNİ BUGÜN EĞİTİM ALAN GENÇLER ŞEKİLLENDİRECEK

Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında sağlık ve eğitim alanında ilişkileri artırmanın öncelikleri arasında olduğunu söyleyen Güntekin, şunları kaydetti:

"Eğitimde konu başlıklarımız çok geniş. Her düzeyde eğitim gören Afrikalı kardeşlerimizin bütün ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bunun yanında mesleki eğitimlerine de çok önem veriyoruz. Ülkemizde okuyanlara ayrıca burs ve konaklama desteği de veriyoruz. Maarif Vakfı marifeti ile yüksek öğrenim imkanı sağlıyoruz. Afrika'daki okulların fiziki olarak onarılması ve desteklenmesi noktasında çalışmalar yapıyoruz. Kılık kıyafetten kırtasiyeye kadar birçok konuda Afrikalı kardeşlerimizin yanındayız. Afrika'nın modern dünya ile yarışır hale gelmesi için eğitimin şart olduğunu biliyoruz. Kıtanın geleceğini bugünün eğitim alan gençleri şekillendirecek. Bizim onlara olan inancımız tam."

Yorumlar (0)