"Güçlü kemikler, sağlıklı çocuklar" sloganıyla gerçekleşen kongre 3 gün sürdü

İzmir Çocuk Sağlığı Derneği tarafından 23-25 Eylül tarihleri arasında 3. Uluslararası Doktor Behçet Uz Çocuk Kongresi İzmir'de Kaya İzmir Convention Center'de düzenlendi.

SAĞLIK 29.09.2021, 14:30 29.09.2021, 09:58
"Güçlü kemikler, sağlıklı çocuklar" sloganıyla gerçekleşen kongre 3 gün sürdü

"Güçlü kemikler, sağlıklı çocuklar" temasıyla gerçekleşen kongrenin başkanlığını Sağlık Bilimleri Üniversitesi Doktor Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Behzat Özkan üstlendi.

DÜNYANIN HER YERİNDEN KATILIM GERÇEKLEŞTİ

3 gün süren kongrede Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver İlhan, İzmir İl Sağlık Müdürü Doktor Mehmet Burak Öztop da yer aldı. Bine yakın çocuk sağlığı ve hastalıkları hekiminin yer aldığı kongreye Polonya, Birleşik Krallık, İtalya, İspanya ve Almanya'dan da katılım sağlanırken, yurtiçinden konularında uzman 187 çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimi de katılımcılara güncel bilgileri paylaştı.

 ÇOCUK SAĞLIĞINI İLGİLENDİREN TEMEL KONULAR ELE ALINDI

60 ana konunun masaya yatırıldığı kongrede, toplam 42 farklı başlıkta 92 konuyla ilgili oturumların gerçekleştiğini kaydeden Kongre Başkanı Prof. Dr. Behzat Özkan, " 3 gün boyunca alanında uzman doktorlarımızın katılımıyla başarılı bir kongre gerçekleştirdik. Çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimleri ve çocuk hemşirelerine yönelik toplam altı kurs ve pediatri alanında güncel gelişmeler, aşılar, beslenme, mekanik ventilasyon desteği gibi çocuk sağlığını ilgilendiren temel konuların ele alınıp tartışıldığı, konferans ve panellerin yer aldığı, bilimsel düzeyi yüksek çalışmaların paylaşıldığı sözel ve poster sunumlarının da olduğu kongremizi tamamladık. Uluslararası katılımla gerçekleşen kongremize katılım sağlayan tüm meslektaşlarımız güncel gelişmeleri ve değerli bilgileri birbirleriyle paylaşma imkanı buldular. Kongrede emeği geçen tüm paydaşlarımıza, çözüm ortaklarımıza teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)