Prof. Dr. Cevdet Erdöl AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

KÜLTÜR-SANAT 24.12.2021, 11:27 Ahmet Balcı
Prof. Dr. Cevdet Erdöl AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Erdöl, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

"Haber" kategorisinde Mustafa Hassona'nın çektiği "Harabeler arasında yaşam", "spor" kategorisinde Muhammed Said'in çektiği "Savaşın yıkamadığı hayaller" fotoğraflarını seçen Erdöl, "yaşam" kategorisinde ise Şebnem Coşkun'un "Sağlık çalışanlarının şefkatli elleri" başlıklı fotoğrafına oy verdi.

Fotoğraflara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdöl, "haber" kategorisindeki "Harabeler arasında yaşam" başlıklı fotoğrafın, bir annenin yavrusuna olan şefkat ve merhametini gösterdiğini, bu nedenle bu fotoğrafı seçtiğini söyledi.

"Yaşam" kategorisinde ise "Sağlık çalışanlarının şefkatli elleri" başlıklı fotoğrafı oyladığını hatırlatan Erdöl, "Burada, bir meslektaşımın avuçlarının içinde bir hayatın başlangıcını görüyorum. Bu da beni çok duygulandırdı. O yüzden bunu tercih ettim." dedi.

Erdöl, "spor" kategorisinde seçtiği fotoğrafta ise her türlü zorluğa rağmen spordan vazgeçilmediğini ve yeni şampiyonlar yetiştirmek için gayret sarf eden eğiticiler olduğunu gördüğünü ve bu fotoğrafı seçmeye karar verdiğini ifade etti.

Yorumlar (0)