İngiltere’de Omicron vakalarının ay sonuna kadar 1 milyona çıkabileceği belirtildi

İngiltere Sağlık Bakanı, Omicron varyantının ay sonuna kadar artacağını belirtti.

DÜNYA 10.12.2021, 11:31 10.12.2021, 11:55
İngiltere’de Omicron vakalarının ay sonuna kadar 1 milyona çıkabileceği belirtildi

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, Omicron varyantının, diğer varyantlardan çok daha hızlı yayıldığına işaret ederek İngiltere'de bu ayın sonuna kadar yaklaşık bir milyon Omicron vakası görülebileceğini belirtti.

DİĞER TÜM VARYANTLARDAN DAHA HIZLI YAYILIYOR

Javid, dün getirilen yeni Covid-19 kısıtlamalarının ardından yaptığı konuşmada, "Omicron çok hızlı yayılıyor. Şimdiye kadar gördüğümüz diğer tüm Covid-19 türlerinden daha hızlı yayılıyor." Dedi.

VAKALAR AY SONUNA KADAR 1 MİLYONA ÇIKABİLİR

Javid, henüz Omicron varyantıyla ilgili tüm cevaplara sahip olmadıklarının altını çizerek İngiliz hükümetinin Covid-19’la mücadele kapsamında dün açıkladığı B planının uygulanmasının, bu varyanta karşı savunmayı güçlendireceğini vurguladı.

İki ila üç günde vaka sayılarının ikiye katlanacağı tahmininde bulunduklarını söyleyen Javid, "Omicron vakaları ay sonuna kadar 1 milyona çıkabilir." diye konuştu.

İNGİLTERE'DEKİ YENİ COVİD 19 KISITLAMALARI

İngiliz hükümetinin dün açıkladığı yeni Covid-19 kısıtlamalarında, pazartesiden itibaren evden çalışılması tavsiyesinde bulunuldu. Cuma gününden itibaren tiyatro ve sinema salonları gibi çoğu kapalı mekanda maske kullanılması zorunlu hale getirildi.

Hükümet, aşı pasaportunu da uygulamaya koyma kararı aldı.

Yorumlar (0)