TURKOVAC Faz-3 çalışmaları devam ediyor: "Aşımıza sahip çıkmalıyız"

Erciyes Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen Covid 19 aşısı TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmaları kapsamında, Trabzon'daki gönüllüler aşılanıyor.

SAĞLIK 18.10.2021, 13:07 08.11.2021, 14:36
TURKOVAC Faz-3 çalışmaları devam ediyor: "Aşımıza sahip çıkmalıyız"

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan TURKOVAC Açık Etiketli Faz-3 Aşı Çalışma Merkezi'ne gelen AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe'ye, aşı öncesinde koronavirüs testi yapıldı.

Testin ardından gönüllüler Ayvazoğlu ve Altıntepe'ye TURKOVAC aşıları uygulandı.

185 KİŞİ AŞILANACAK

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, TURKOVAC aşısının Faz-3 çalışmasının Trabzon'da yapılmaya başlandığını belirterek gönüllülere teşekkürlerini iletti.

Usta, "Faz-3 çalışması kapsamında 185 kişiye aşımızı uygulayacağız. İnşallah bir iki gün içerisinde bu kişileri aşılayarak faaliyetimizi sonlandırmış olacağız. Ülkemizin gururu bir aşıyı tüm dünyaya sunmuş olacağız. Ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olacak." ifadelerini kullandı.

"DÜNYANIN BUNALIM DÖNEMİNDE AŞIDAN BAŞKA ÇARE YOK"

TURKOVAC Faz-3 aşısı için gönüllü olan Milletvekili Ayvazoğlu da bulaşıcı hastalıklar konusunda aşıların öneminin altını çizerek, "İçinden geçtiğimiz bu zor süreçte, dünyanın bu bunalım döneminde, aşıdan başka çaremiz olmadığını vurgulamak istiyorum. Bu aşıyla inşallah bu zor dönemlerin sonuna geleceğiz inşallah hep birlikte. O yüzden duyarlı davranmak başta bizim görevimiz diye düşündüm." dedi.

"TÜRK BİLİM İNSANLARININ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BU DEVRİMSEL ÇALIŞMAYA GÖNÜLLÜ OLMAK İSTEDİM"

İlk iki aşısını Sinovac yaptırdığını ifade eden Ayvazoğlu, şunları kaydetti:

"TURKOVAC aşısında da gönüllü olmak istedim. Türk bilim insanlarının gerçekleştirdiği böyle devrimsel nitelikte bir çalışmaya daha imza atacağımızı düşünüyorum. İnşallah hayırlara vesile olur. Aşıda da sağlık sektöründe de böyle çalışmaların yapılabildiği, diğer alanlarda olduğu gibi Türkiye'nin artık farklı bir yerden farklı bir yere geçtiğini gösterebilmek adına çok kıymetli ve hayati buluyorum. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum. İnşallah çok kısa süre içerisinde bu zor günleri hep birlikte atlatabiliriz."

"TÜRK MİLLETİ BU AŞIYA SAHİP ÇIKMALI"

AK Parti İlçe Başkanı Altıntepe ise "TURKOVAC'ı bütün vatandaşlarımıza tavsiye ediyorum. Türk milletinin bu aşıya sahip çıkmasını, ilk Türk aşımızı herkesin vurulmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)