Covid nedeniyle erken doğum yaptı: "Aşı olsaydım bunları yaşamayacaktım"

Kocaeli'de yakalandığı yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle erken doğum yapan Nurcan Türtük, aşı yaptırmamanın pişmanlığını yaşıyor.

SAĞLIK 18.10.2021, 16:28 18.10.2021, 14:11
Covid nedeniyle erken doğum yaptı: "Aşı olsaydım bunları yaşamayacaktım"

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Nurcan Türtük'ün Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi sürüyor.

Bu süreçte erken doğum yapan Türtük'ün prematüre bebeğinin tedavisi ise Alikahya Yerleşkesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde kuvözde devam ediliyor.

"VİRÜSÜN VERDİĞİ HASAR BİTMİŞ DEĞİL"

Türtük, hamile olduğu için aşı olmaktan kaçındığını belirterek şunları kaydetti:

"Bu süreçte virüse yakalandım. Bir aya yakındır hastanedeyim. Yoğun bakıma alındım, entübe edildim. Çok zorlu bir süreçti. Virüsün bana verdiği hasar hala bitmiş değil. Ciğerime tüp takılı. Tedavim devam ediyor. Ne zaman bitecek bilmiyorum. Aşı olmadığım için çok pişmanım. Büyük bir hata yaptım, keşke olsaydım. Aşı olsaydım bugünleri hiç yaşamayacaktım."

ÖZELLİKLE HAMİLELER AŞI OLSUN

Eşinin aşı olduğu için hastalığı hafif atlattığını aktaran Türtük, "Eşim 2-3 günde atlattı. Şu an hiçbir sıkıntısı yok. Ancak ben aşı olmadığım için 1 aydır bunları yaşıyorum. Buradan herkese sesleniyorum; aşınızı olun, özellikle hamileler. Allah kimseye yaşatmasın, ölümden döndüm. Yoğun bakım sürecim çok zorlu geçti." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)