"Sorumsuzluğumuz nedeniyle bu savaşı kaybedeceğiz"

Trabzon'da normalleşme sürecinden sonra yeniden vaka sayılarının artması ve vatandaşların aşı olmamasına Başhekim Süleyman Türedi isyan etti. Türedi, "Uyardık, kızdık, yalvardık ama olmadı" şeklinde konuştu.

SAĞLIK 13.08.2021, 15:52 13.08.2021, 16:42
"Sorumsuzluğumuz nedeniyle bu savaşı kaybedeceğiz"

1 Temmuz’da başlayan normalleşme ile beraber vaka sayılarında artış görülmeye başlandı. Vatandaşın aşı olmaya gitmemesi ve tedbirleri uygulamaması nedeniyle günlük vaka sayıları yeniden 20 binlerin üzerinde seyretmeye başladı.

TRABZON’DA VAKALAR 1 HAFTADA ARTTI

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Süleyman Türedi, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 100 bin nüfusa karşılık gelen koronavirüs vaka oranlarına göre 241,76 oranına sahip olan kentin, bir hafta 328,03 oranına ulaştığına vurgu yaptı.

“SORUMSUZLUĞUMUZ NEDENİYLE BU SAVAŞI KAYBEDECEĞİZ”

Alınan tüm önlemlere rağmen kentte vakaların artmaya devam ettiğini söyleyen Türedi, “Aşı olun diye yalvardık, hastaneye, meydana, hatta yaylalara bile aşı çadırları kurduk. Elimizden gelen her şeyi yaptık, uyardık, kızdık, tatlı dille söyledik, ne yaptıysak olmadı. 4. dalga geldi ve korkarım ikinci dalgayı da aşacak gibi. Aşısız veya yeterli dozda aşı olmamış onlarca insanımızı sorumsuzluğumuz nedeniyle bu savaşı kaybedeceğiz. Çok üzgünüm, çok kızgın ve kırgınım. Yazık oldu onca emeğe” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)