Bakan Koca aşı olmayan 23 milyon kişi olduğunu açıkladı: Yarın bize bağlı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaklaşık 23 milyon kişinin henüz Covid-19 aşısını yaptırmadığını belirterek, "Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız." ifadelerini kullandı.

SAĞLIK 26.07.2021, 10:13 26.07.2021, 10:41
Bakan Koca aşı olmayan 23 milyon kişi olduğunu açıkladı: Yarın bize bağlı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, Covid-19 ile mücadele kapsamındaki aşılama sürecine dair paylaşım yaptı.

AŞIDAN İSTENEN SONUCUN ALINMASI İÇİN AŞI OLMAK ŞART

Yaklaşık 23 milyon kişinin henüz aşı olmadığını ifade eden Koca, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İkinci dozu olmayanların sayısı 17 milyon. Çift doz aşı olup, 3. doz aşıya gelmeyenlerin sayısı 9 milyona yakın. Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım."

"YARIN BİZE BAĞLI"

Bakan Koca, bir diğer paylaşımında ise "Geri dönüp son 10 günü daha dikkatli yaşayamayız. Yarın bize bağlı." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara aşı olmaları çağrısı yapan Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda, Covid-19'la mücadele kurallarına uyulmadığı ve aşı olunmadığında salgını durdurmanın uzun sürebileceği uyarısında bulundu.

SALGIN AŞISIZ YENİLMEZ

Bakan Koca, "Ödediğimiz bedelleri, yaşadığımız kısıtları, maddi ve manevi kayıpları düşünün. Ne çok insanı kaybettiğimizi hatırlayın. Salgın aşısız yenilmez, aşınızı olun." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)