Rektör Erdöl İSTKA Kalkınma Kurulu Başkanlığına Yeniden Seçildi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İstanbul Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.

ÖZEL HABER 01.06.2022, 12:11 Ahmet Balcı
Rektör Erdöl İSTKA Kalkınma Kurulu Başkanlığına Yeniden Seçildi

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) Kalkınma Kurulu Toplantısı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane Külliyesinde gerçekleştirildi.

İstanbul Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve konuşmaların ardından Kalkınma Kurulu Kâtip Üyeleri ve Yedek Üyeler, Kalkınma Kurulu Başkanı ve Vekili, Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyelerin seçimine geçildi.

Yapılan oylamada İSTKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı’na Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Kalkınma Kurulu Başkan Vekilliğine ise Türkiye İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut yeniden seçildi.

İSTKA’nın küresel kent İstanbul için çalışan, insan odaklı ve çevreye duyarlı, etkili ve yön veren bir çözüm merkezi olmak amacıyla yola çıktığını belirten Prof. Dr. Cevdet Erdöl, “Bizi bu kıymetli göreve layık gören, destekleyen ve tebrik eden herkese şükranlarımı sunuyorum. Yeni dönemde üniversite, sanayi, kamu ve sivil toplum birlikteliğini daha da arttırarak Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefleri 2053, 2071 vizyonlarının inşasında elimizi taşın altına koyacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle her geçen gün, her geçen yıl daha da güçlenen, daha da büyüyen ve daha da zenginleşen bir Türkiye olarak inançla, güvenle, kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (0)