Prof. Dr. Erdöl: "Gönül coğrafyamıza kalifiye insan yetiştiriyoruz"

Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Sınırsız Eğitim Derneği (MİDAD) arasında iş birliği protokolü imzalandı. İş birliği kapsamında, Suriye’nin kuzeyindeki Çobanbey Tıp Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören öğrencilerin ulaşım, barınma ve burs gibi ihtiyaçları karşılanacak.

ÖZEL HABER 31.03.2021, 14:00 31.03.2021, 15:01
Prof. Dr. Erdöl: "Gönül coğrafyamıza kalifiye insan yetiştiriyoruz"

Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Sınırsız Eğitim Derneği (MİDAD) arasında Suriye'nin Çobanbey beldesindeki Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan tıp fakültesi ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulunda eğitim gören öğrencilerin burs, barınma, ulaşım vb. ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı. İmza töreni Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Sınırsız Eğitim Derneği Başkanı Azzam Khanjı ile diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

EĞİTİME HAZIR HALE GELEN FAKÜLTE VE YÜKSEKOKULDA ÖĞRENCİLER GELECEĞİ İNŞA EDECEK

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 5 Şubat 2021 tarihli ve 3519 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı'nın ardından 40 gün gibi kısa bir sürede Çobanbey Tıp Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu gerekli araç-gereç ve donanımları temin etmek suretiyle eğitime hazır hale getirdiklerini kaydetti.

Prof. Dr. Erdöl, “Çobanbey Tıp Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda eğitim gören ve görecek Suriyeli öğrencilerimiz Suriye’nin sağlıklı geleceğinin yeniden imarında, gelişmesinde, kalkınmasında önemli roller oynayacak” diyerek görüşlerini ifade etti.

“ÜLKEMİZİN YANI SIRA GÖNÜL COĞRAFYAMIZA DA KALİFİYE İNSAN YETİŞTİRİYORUZ”

Sınırsız Eğitim Derneği’nin ortaya koymuş olduğu inisiyatif, destek ve iş birliğini anlamlı bulduklarını ve protokol imzalama kararı aldıklarını belirten Erdöl, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destek ve teveccühleriyle ülkemizin yanı sıra gönül coğrafyamıza da sağlık eğitimi götürme ve kalifiye insan yetiştirmeye yönelik faaliyetler yürütmekteyiz. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bulunan fakülte ve yüksekokullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin yetişmesi için üniversitemizin tüm imkanlarını sunuyoruz” dedi.

SINIRSIZ EĞİTİM DERNEĞİ’NDEN DESTEK

Sınırsız Eğitim Derneği Başkanı Azzam Khanjı de protokol kapsamında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Çobanbey Tıp Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Üniversite tarafından düzenlenen organizasyonlara destek olacaklarını açıkladı. Yükseköğretimin devamlılığını sağlayacak faaliyetlere katkı sağlamak suretiyle bu konuda öğrencilere yönelik düzenlenecek etkinliklere destek olacakları projeler geliştireceklerini; burs, barınma, ulaşım vb. ihtiyaçlarına yönelik katkıda bulunacaklarını belirtti.

Yorumlar (0)