Ameliyatla 151 kilo vererek sağlığına kavuştu

Morbit obez kategorisindeki 3 çocuk babası Taner Arıkan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı ameliyattan sonra sağlığına kavuştu.

ÖZEL HABER 23.03.2021, 10:00 23.03.2021, 08:09
Ameliyatla 151 kilo vererek sağlığına kavuştu

Başkentte üç çocuk babası Taner Arıkan 229 kg’dan 78 kg’a düştü. Daha rahat bir yaşam sürdürebilmek için ameliyat olan Arıkan, toplamda 150 kg’dan fazla vererek sağlığına kavuştu.

ARTIK ÇORAPLARINI GİYEBİLİYOR

Ankara’da ikamet eden 3 çocuk babası 46 yaşındaki Taner Arıkan’a morbit obez teşhisi konulmuştu. 230 kiloya kadar ulaşan Arıkan’ın sosyal hayatı adeta çileye dönüşmüştü.

Fazla kilolarından dolayı Çoraplarını bile giyemediğini söyleyen Arıkan, “229 kg’dan 78’e düştüm. Giyemediğim çoraplarımı artık giyebiliyorum. Yokuş, merdivenleri rahatlıkla çıka biliyorum” dedi.

SÜPER OBEZ KATEGORİSİNDEYDİ

Ameliyatı yapan Prof. Dr. Hakan Buluş ise bu tip hastalarda düzenli takibin şart olduğunu belirterek, “Süper obez kategorisindeydi. Daha önce diyet, egzersiz ve ilaç kullanımı gibi girişimleri başarısız olmuş. Ameliyat kararı verdik. Tansiyon, şeker gibi problemlerin ortadan kalkmasıyla ciddi anlamda düzenlemeler oldu” dedi.

Yorumlar (0)