4. Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi İzmir'de düzenlenecek

Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi, 22–24 Eylül tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.

ÖZEL HABER 22.09.2022, 10:50 22.09.2022, 11:31
4. Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi İzmir'de düzenlenecek

Kaya İzmir Convention Center’de 22-24 Eylül tarihleri arasında İzmir Çocuk Sağlığı Derneği tarafından 4. Uluslararası Doktor Behçet Uz Çocuk Kongresi düzenlenecek.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Doktor Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Profesör Doktor Behzat Özkan kongrenin başkanlığını yürütecek. 

4 ÜLKEDEN UZMAN DOKTORLAR KATILACAK

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver İlhan ve İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş’un kongre onursal başkanı olarak katılım göstereceği etkinlik bu yıl 'Çocuk ve Spor' temasıyla öne çıkıyor.

Kongreye Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Yunanistan’dan da konularında uzman çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimleri katılım gösterecekler ve kongrede konuşma yapacaklar.

Açılışta Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın’ın yönetiminde özel bir gösteri gerçekleşecek. Açılış konferansının konuşmacısı ise önceki Sağlık Bakanı, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Recep Akdağ olacak. İkinci gün ve son gün gerçekleşecek oturumların ardından kapanış oturumu ile kongre sona erecek.

KONGREDE ÇOCUK SAĞLIĞI ALANINDA KURSLAR VERİLECEK

Kongrenin ilk günü Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Göğüs Hastalıkları ve Radyoloji, Çocuk Acil ve Çocuk Cerrahi, Çocuk Enfeksiyon, Yenidoğan, Çocuk Nöroloji ve Yoğun Bakım, Çocuk Nefroloji, Çocuk Gastroenterolojisi ve Gelişimsel Pediatri konularında kurs gerçekleştirilecek. Çocuk sağlığı alanında kronik öksürük, işeme bozukluğu, aritmiye yaklaşım, iştahsız çocuk, konvülsiyona yaklaşım, perinatal asfiksili yenidoğan gibi önemli noktaların ele alınacağı ve olgu örneklerinin interaktif şekilde paylaşılacağı kurslar klasik kursların ötesinde konunun multidisipliner uzmanları ile masaya yatırılacak.

GÜNCEL TARTIŞMALARA YER VERİLECEK

Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi’nin her yıl önemli konulara dikkat çektiğini vurgulayan Kongre Başkanı Prof. Dr. Behzat Özkan şunları kaydetti: "

İzmir olarak yine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacağız. Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Doktor Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi SUAM olan hastanemiz, 74 yıldır çocuklarımızın sağlığına kavuşmasına aralık vermeden katkıda bulunmaktadır. Pediatri ve Çocuk Cerrahisi uzmanlığı eğitimi yanı sıra üst ihtisas olarak pediatrinin tüm yan dalları ve çocuk kalp damar cerrahisi yan dal uzmanlığı eğitimi de verilmekte olup, ülkemizin dört bir yanında bu köklü kurumdan uzmanlığını almış çok sayıda hekimimiz bulunmaktadır. ‘Çocuk ve Spor’ mottosu ile yola çıktığımız bu sene, çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimleri ve asistanlarına pediatri alanında güncel gelişmeler sunulacak ve çocuk sağlığını ilgilendiren temel konular ele alınıp tartışılacaktır. Kongremizle birlikte doğup büyüyen 4. Çocuk Hemşireliği Sempozyumu bu yıl da nitelikli programı ile kongremizde yerini alacaktır. Her sene olduğu gibi bu sene de, uluslararası alanda tanınmış hocalarımızın katılımı ile zenginleşecek olan kongremizde, konferans ve paneller, bilimsel düzeyi yüksek çalışmaların paylaşılacağı sözel ve poster sunum oturumları da yer alacaktır. Konularında uzman değerli hocalarımızla çocuk sağlığı alanındaki güncel bilgileri paylaşma ve tartışma fırsatı bulacağımız kongremiz için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Üç gün boyunca güzel İzmir’imizde başarılı bir kongreye ev sahipliği yapacağız. Kongrenin hazırlanmasına katkı sunan herkese teşekkür ederim."

Yorumlar (0)