100 yıldan fazla süredir hizmet veren hastaneden bir başarılı ameliyat daha

İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde bir ilk olan kapalı yemek borusu kanser ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

ÖZEL HABER 16.08.2021, 14:38 20.08.2021, 16:30
100 yıldan fazla süredir hizmet veren hastaneden bir başarılı ameliyat daha

İzmir SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde yemek borusu kanseri ameliyatı olan yedi çocuk annesi esmer Arlin (52), sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

AMELİYAT SONRASI NORMALE DÖNDÜ

Kanser teşhisi konulduğundan bu yana yemek yiyemediğini, su içmenin bile işkence haline geldiğini anlatan esmer Arlin, “Ameliyat sonrası her şey normale döndü. Şimdi rahat rahat yiyebiliyor ve ağrı hissetmiyorum. Allah doktorlarımızdan razı olsun. Onlara ne zaman baksam duygulanıyorum. İyi ki varlar” ifadelerini kullandı.

HASTANEDE KAPALI YEMEK BORUSU KANSER AMELİYATI İLK KEZ YAPILDI

Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kenan Can Ceylan, kapalı yöntem ameliyatlar konusunda Türkiye’nin önde gelen kliniklerinden biri olduklarına dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Operasyonda ‘laparoskopi’ dediğimiz yöntem ile karın kısmını, ‘videotorakoskopi’ dediğimiz yöntem ile göğüs kısmını ameliyat ederek yemek borusundan kanseri tamamen temizlemiş olduk. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu ameliyat 100 yılı aşkın tarihi olan hastanemizde ilk defa yapılmış olan kapalı yöntemle yemek borusu kanser ameliyatı oldu.”

KAPALI AMELİYAT NORMAL HAYATA DÖNMEYİ HIZLANDIRIYOR

Başhekim Dr. Öğretim Üyesi İlker Kızıloğlu, hastanenin Türkiye’de en büyük göğüs cerrahisi kliniklerinden biri olduğunu anımsattı. Genel Cerrah Prof. Dr. Erdinç Kamer ise, “kapalı ameliyat yöntemi hastanın konforunu ve bir an önce normal hayata dönmesini hızlandırıyor bu yüzden hastalarımıza anlattığımızda onlar da bu yöntemi tercih ediyorlar” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)