Sağlıkçıların sergisi 19 Mart’a kadar GATA’da

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (GATA) Başhekimlik binasındaki sergi, birçok sağlıkçının eserlerini içerisinde bulunduruyor.

KÜLTÜR-SANAT 17.03.2021, 13:40 17.03.2021, 07:32
Sağlıkçıların sergisi 19 Mart’a kadar GATA’da

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (GATA), Tıp Bayramı dolayısıyla sağlıkçıların yaptıkları resim ve çektikleri fotoğraflardan oluşan 14 Mart Tıp Bayramı Sergisi' açıldı.

GATA Başhekimlik binasında düzenlenen serginin açılışı SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Serkan Gökkaya'nın katılımıyla yapıldı.

SERGİDE SAĞLIKÇILARIN YAPTIĞI ÇEŞİTLİ ESERLER BULUNUYOR

GATA Başhekim Yardımcısı Ömer Faruk Taner'in yağlıboya resimleri ile sağlık teknikeri astsubay Bülent Altunbaş'ın ahşap yakma resimlerinin de bulunduğu sergide Ankara'da çeşitli hastanelerde görev yapan çok sayıda sağlık personelinin eseri yer alıyor. Hastane çalışanlarının yanı sıra hastaların ve hasta yakınlarının da yoğun ilgi gösterdiği sergiyi Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da gezdi.

Ankara'daki çeşitli hastanelerde görev yapan sağlıkçıların yaptıkları 65 resim ve çektikleri fotoğrafların sergilendiği etkinlik 19 Mart'a kadar ziyaretçi kabul edecek.

Yorumlar (0)