YKS 2021 şampiyonlarına SBÜ'den burs imkânı

Rektör Prof. Dr. Cevdet Erdöl, üniversitelerini tercih edecek YKS 2021 şampiyonlarına, Sağlık Bilimleri Haydarpaşa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (SAHADER) aracılığıyla üstün başarı bursu vereceklerini açıkladı.

EĞİTİM 06.08.2021, 12:27 06.08.2021, 14:01
YKS 2021 şampiyonlarına SBÜ'den burs imkânı

Rektör Prof. Dr. Cevdet Erdöl, üniversitelerini tercih edecek YKS 2021 şampiyonlarına, Sağlık Bilimleri Haydarpaşa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (SAHADER) aracılığıyla üstün başarı bursu vereceklerini duyurdu.

ÜSTÜN BAŞARI BURSU VERİLECEK

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Sağlık Bilimleri Haydarpaşa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (SAHADER) aracılığıyla kendilerini tercih edecek YKS 2021 şampiyonlarına üstün başarı bursu verileceğini bildirdi.

SBÜ, SAĞLIK EĞİTİMİNDE AVANTAJLI BİR TERCİH

Prof. Dr. Erdöl, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni, sağlık eğitimi alanında Türkiye'nin ve dünyanın sayılı üniversiteleri arasına sokmayı hedeflediklerini, proje ve programlarını Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 eğitim ve sağlık vizyonuna yönelik planladıklarını belirterek sözlerini sürdürdü.

Prof. Dr. Erdöl, "Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'nin bugünkü imkanlarla daha ileriye taşınmasına müteveccih bir uygulama olarak kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Bursa, Trabzon, Kayseri ve Adana'da sağlık eğitimi görmenin sayısız avantajları yanında barınma, ulaşım imkanları ve sosyal fırsatlarıyla da öne çıkmaktadır" diye konuştu.

TÜRKİYE GENELİNDE İLK 100’E GİRENLERE AYLIK 3 BİN LİRA BURS VERİLECEK

Erdöl, "Üniversitemizde eğitim gören öğrencileri desteklemek için çaba harcıyoruz. Başkanlığını yürüttüğüm SAHADER'e gerçek ve tüzel kişilerin yaptıkları bağışlardan sağlanan kaynaklar kullanılarak, 2021 YKS puan sıralamasında Türkiye genelinde ilk 100'e giren ve SBÜ'yü tercih ederek kesin kayıt yaptıran öğrencilere aylık 3 bin, 101-500'e giren ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere aylık 2 bin, 501-2000'e giren ve SBÜ'yü tercih ederek kesin kayıt yaptıranlara aylık bin lira üstün başarı bursu verme kararı aldık" şeklinde konuştu.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE DE BURS DESTEĞİ

Türkiye'nin ve dünyanın en kaliteli üniversitelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüdüklerini vurgulayan Prof. Dr. Erdöl, nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirmek arzusunda olduklarının da altını çizdi.

Erdöl, "Üstün başarı bursunu, almaya hak kazanan öğrencilerimizin akademik başarıları devam ettiği sürece ve öğrencilikleri süresince vermeye devam edeceğiz. Bu bursun yanı sıra ihtiyaç sahibi öğrencilerimize de imkanlar ölçüsünde burs ve destek sağlıyoruz. Bizi tercih eden öğrencilerimiz yurt konusunda da son derece şanslı. Haydarpaşa ve yakın çevresinde çok sayıda kamu ve özel yurt olanakları bulunuyor. Ankara Gülhane Külliyemizin içerisindeki yurdumuza da YKS puanına göre öğrencilerimizi yerleştireceğiz. Diğer illerdeki fakültelerimizin yakın çevrelerinde de çok sayıda kamu ve özel yurt imkanları mevcut" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar (0)