SBÜ ile ortak programıyla DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerini bekliyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi , Sağlık Bilimleri Üniversitesi ortak programıyla öğrencilerini ileri düzey teknolojik cihazlar ve ekipmanlarla dünya standartlarına göre donatılmış modern binasında bekliyor.

EĞİTİM 17.08.2021, 14:46 17.08.2021, 15:07
SBÜ ile ortak programıyla DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerini bekliyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ileri düzey teknolojik cihazlar ve ekipmanlarla donatılan binasında, 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde yeni öğrencilerini bekliyor.

DAÜ’den gelen açıklamaya göre, fakülte, Avrupa’da diş hekimliği eğitiminin standartlarını belirleyen ve eğitim kalitesi konusunda üye fakültelere destek veren Association for Dental Education in Europe – Avrupa Diş Hekimliği Eğitim Birliği’ne (ADEE) üye.

İLK İKİ YIL DAÜ'DE SON ÜÇ YIL SBÜ'DE

T.C. Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından ortak gerçekleştirilen diş hekimliği lisans programının eğitim süresi beş yıl olup, DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ilk iki yıllarını DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde İngilizce, son üç yıllarını da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Türkçe okuyarak başarılı hekimler olarak mezun olacaklar.

ORTAK PROGRAM

DAÜ’nün geniş tasarlanan laboratuvarların, aynı anda 50 öğrencinin beraber çalışmasına imkan verdiği kaydedilen açıklamada, fakültede verilen eğitimle ilgili şu bilgiler paylaşıldı:

“DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi, yeni öğrencilerini bireylerin ve toplumun yaşam kalitesini mümkün olabilecek en üst düzeye çıkarma becerilerine sahip mezunlar olarak yetiştirmeyi hedefliyor. DAÜ ile Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından ortak gerçekleştirilen Diş Hekimliği Lisans Programı’nın eğitim süresi 5 yıl olup, DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ilk 2 yıllarını DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde İngilizce, son 3 yıllarını da Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Türkçe okuyarak, başarılı hekimler olarak mezun olacaklardır.”

Fakültenin diş hekimliğiyle ilgili son teknolojiyle donatıldığı ve engelli ve yaşlıları yerlerinden kaldırmadan tek bir koltukta ameliyat röntgen ve diğer müdahalelerin yapılabileceği bildirildi.

Yorumlar (0)