Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin kontenjanları tamamen doldu

Sağlık bilimleri Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 sonuçlarına göre kontenjanını tamamen doldurdu.

EĞİTİM 08.09.2021, 12:59 08.09.2021, 13:28
Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin kontenjanları tamamen doldu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, yaptığı yazılı açıklamada, üniversite ailesine katılan ve Türkiye’nin sağlıklı geleceğinde söz sahibi olacak tüm öğrencilere tebriklerini iletti.

2021 YKS sonrasında öğrenci kontenjanlarının tamamen dolmasını öğretmenler, öğrenciler ile velilerin teveccühü ve iltifatı olarak gördüğünü belirten Erdöl, sonuçların üniversite ve sağlık camiası için son derece mutluluk verici olduğunu ifade etti.

YÜZDE YÜZ DOLULUK ORANINA ULAŞILDI

Prof. Dr. Erdöl, sağlık temalı ilk devlet üniversitesi olan Sağlık bilimleri Üniversitesi’nin Sultan Abdülhamit Han’ın başlattığı eğitim hamlesinin bugünkü imkanlarla daha ileriye taşınmasına yönelik bir uygulama olarak 2015’te kurulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bu tarihi hatıraya hürmeten üniversitemize ilgisini ve desteğini çok yakından biliyor ve kendilerine de bu vesileyle teşekkür ediyorum. 2021 YKS sonuçlarına göre üniversitemizin gerek lisans gerek ön lisans tüm kontenjanlarının dolmasını memnuniyetle karşılıyor ve bu durumu ülkemizin sağlık temalı ilk devlet üniversitesi olmasının ve bugüne kadar tercihleri ile kontenjanlarımızı dolduran kıymetli evlatlarımızın teveccühlerini hiçbir zaman sükût‘u-hayale uğratmamış olmamızın doğal bir neticesi olarak değerlendiriyorum. En önemlisi ülkemizde sağlık alanında yoğun talep gören mesleklere yönelik fakülte, bölüm ve programları açmamız, bu bölüm ve programlarda yüzde 100 doluluk oranı elde etmemiz, büyüme stratejimizin ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Üniversitemize yerleşerek SBÜ öğrencisi olma hakkı kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu gelişmede emeği geçen ve katkısı olan SBÜ ailesinin tüm mensuplarına ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, üniversitemize ve sağlık camiasına hayırlı olmasını diliyorum.

Yorumlar (0)