Sağlık Bilimleri Üniversitesi İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına öğrenci alımı yapacak

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne öğrenci alımı yapılacak.

EĞİTİM 09.08.2021, 14:43
Sağlık Bilimleri Üniversitesi İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına öğrenci alımı yapacak

Basın İlan Kurumu'nun ilan portalında yer alan ilana göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde öğrenim görmek üzere öğrenci alınacağı duyuruldu.

SAĞLIK ASTSUBAYI İHTİYACININ KARŞILANMASI İÇİN ÖĞRENCİ TEMİN EDİLECEK

Jandarma Genel Komutanlığı'nın muvazzaf tabip subay, muvazzaf diş tabibi subay ve muvazzaf sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması maksadıyla 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM Yerleştirme sonuçlarına göre Sağlık Bilimleri Üniversitesinde İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci temin edilecek.

ÖĞRENCİLER GÜLHANE SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NE ALINACAK

Bu kapsamda muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere Gülhane Tıp Fakültesine 17 öğrenci, muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine 3 öğrenci, muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 31 öğrenci alınacak.

ÖĞRENCİ ALIMI ŞARTLARI

Temin şartları ve diğer detaylar www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr ve www.sbu.edu.tr adreslerinde yer alan 'İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) Öğrenim Görecek Öğrenci Temin Esasları Duyurusu'nda bildirildi.

Yorumlar (0)