AÖF Öğrencilerinden Çevrimiçi Sınav Talebi

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri Eylül ayında yapılacak yaz okulu sınavının diğer üniversitelerde olduğu gibi çevrimiçi olarak yapılmasını talep ediyor.

EĞİTİM 27.07.2021, 11:50 Ahmet Balcı
AÖF Öğrencilerinden Çevrimiçi Sınav Talebi

Sosyal medya üzerinden başlatılan tag çalışmasıyla seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler, örgün eğitim veren üniversiteler ile Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ve AUZEF gibi uzaktan eğitim veren üniversitelerde olduğu gibi Atatürk Üniversitesi'nde de sınavların çevrimiçi yapılması talebinde bulunuyorlar.

Coronavirus salgınında vaka sayılarında yeniden artış yaşanması konusunu hatırlatan öğrenciler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medyada salgın ile ilgili yaptığı uyarı mahiyetindeki paylaşımları ve vaka sayılarını gösteren tabloları alıntılayarak "aofyazokuluonlineolsun ve aoefyazokuluonlineolsun etiketleriyle binlerce mesaj paylaştılar.

Kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekilde:

Reyhan Kılıç: Vakalar inanılmaz derece çok hızlı ilerliyor. Öğrencilerinizin sağlığını nasıl tehlikeye atabiliyorsunuz?

Metin Yıldız: Bu kadar vaka artmışken online olması hepimiz için en iyisi. Umarım sorumlu insanlar evde çocuk ve yaşlı ailelerimizin olduğunu düşünerek karar verirler.

Abdullah Murat: Sayın Rektörüm; Bir sağlık çalışanı olarak ricam zorlu pandemi döneminin bitmediğini ve yoğun çalıştığımızı bilmenizi istiyorum, Ayrıca sağlığın özellikle şu ortamda riske atılmaması gerektiğini, bunun için @ATA_AOF yaz okulu sınavının #aoefyazokuluonlineolsun istiyorum. Saygılar.

Şu yüz yüze sınav inadınızı vicdanınızı dinleyerek bir kenara atın artık lütfen!! Sadece öğrenciye değer verdiğinizi, sağlık konusunda gerçekten dikkatli olmanızı ve yaz okulunda online sınav istiyoruz!!

Yorumlar (18)
Ferdane Yılmaz 3 yıl önce
Kesinlikle onlayn olmalı önce sağlık.
Erhan 3 yıl önce
Online olsun
BK1907 3 yıl önce
Binlerce insanın sağlığı ve canı sınav yüzüne tehlikeliye atılmamalı bu illet son bulana kadar çevrimiçi sınav yapılmalıdır.
Eda Alsam 3 yıl önce
Artık virüsler başını almış gidiyor aöf online neden yapmıyor sağlıkta daha değerli ne var
Dlk 3 yıl önce
1 hafta içinde ailemizde 4 ölüm entubede olan 2 hastamız çevremdeki herkesin temaslı olması olayın ciddiyetini anlatıyor. 2 çocuğum var evde 4 kişiyiz hepimizin hayatını nasıl riske atabilirsiniz.
Cevdet Adıyaman 3 yıl önce
Bir insan 12 insana bulaştırır mış 2.5 milyon açık öğretim li var artık hesabı aöf yApsın
Hülya özgöçer 3 yıl önce
Yaz okulu sınavı online olsun
Muhammet 3 yıl önce
Yaz okulu online olsun ..
Örgünlere online AÖF öğrencilere yüz yüze olması ayrimciliktir . Onlarınki can bizimki patlican mi ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın