İngiltere'den Avrupa Acil Tıp Birliği Başkanlığı için aday gösterildi

Prof. Dr. Başar Cander, acil tıbbın merkezi olarak gösterilen Avrupa Acil Tıp Birliği (The European Society for Emergency Medicine ) başkanlığına aday gösterildi.

DÜNYA 01.07.2021, 15:30 01.07.2021, 12:36
İngiltere'den Avrupa Acil Tıp Birliği Başkanlığı için aday gösterildi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Başar Cander, acil tıbbın merkezi olarak gösterilen Avrupa Acil Tıp Birliği (The European Society for Emergency Medicine ) başkanlığına aday gösterildi.

MESLEKTAŞLARDAN DESTEK BEKLENİYOR

Avrupa Acil Tıp Birliği başkanlığı için İngiltere'den de aday gösterildiğini belirten Cander, www.eusem.org adresinde 13 Temmuz'a kadar sürecek dijital oylamada meslektaşlarının desteğini beklediğini sözlerine ekledi. Oylamaya sadece The European Society for Emergency Medicine üyeleri katılabiliyor.

CANDER: "TÜRKİYEYİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUM"

Avrupa Acil Tıp Birliği 'nin, Avrupa çapında Acil Tıp uzmanlığını bilimsel olarak teşvik etmek, tanıtmak ve desteklemek için kurulmuş prestijli bilimsel bir platform olduğunu kaydeden Prof. Dr. Başar Cander, dernek başkanlığına aday gösterilmesinin onur verici olduğunu, seçilmesi halinde Türkiye'yi Avrupa'da en iyi şekilde temsil etmek istediğini söyledi.

Yorumlar (0)