Yerli Covid aşısı TURKOVAC, 3 hastanede uygulanmaya başlandı

Yerli Covid 19 aşısı "TURKOVAC" faz 3 çalışmaları kapsamında İzmir'de gönüllülere uygulanmaya başlandı.

SAĞLIK 12.10.2021, 11:30 12.10.2021, 11:37
Yerli Covid aşısı TURKOVAC, 3 hastanede uygulanmaya başlandı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ile Erciyes Üniversitesi (ERÜ) iş birliğiyle geliştirilen yeni tip koronavirüs aşısı "TURKOVAC"ın Faz-3 çalışmaları başladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Burak Öztop, TURKOVAC'ın, Faz-3 çalışmaları kapsamında, SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesinde gönüllülere uygulanmaya başlandığını bildirdi.

İLK ETAPTA 3. DOZUNU TURKOVAC OLMAK İSTEYENLERE YAPILACAK

TURKOVAC aşısının Faz-3 çalışmaları kapsamında e-Nabız üzerinden randevu alan ve gönüllülük şartlarını taşıyan vatandaşlara uygulanacağını belirten Öztop, "Tüm İzmirlileri, TURKOVAC aşısı olmak isteyen tüm gönülleri bu 3 hastanemize bekliyoruz. İlk etapta, 2 doz Sinovac aşısı yaptıran 60 yaş altı vatandaşlarımızı 3. doz olarak TURKOVAC aşısı yaptırmak isteyenleri davet ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda hiç aşı yaptırmamış vatandaşlarımıza TURKOVAC aşısı yapmaya başlayacağız." şeklinde konuştu.

Fotoğraf: Anadolu Ajansı

İLK TURKOVAC AŞISI SBÜ ÇALIŞANINA YAPILDI

Bu kapsamda ilk "TURKOVAC" aşısı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık çalışanı 47 yaşındaki Önder Özer'e yapıldı.

TURKOVAC aşısı olan sağlık çalışanı Özer de yerli aşı çalışmalarını yakından takip ettiğini, gönüllü olduğu için mutluluk duyduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)