Prof. Dr. Timuçin Çil: Kanser tedavisi bir ekip işidir

“Adana Onkoloji Bahar Okulu” düzenlendi.

SAĞLIK 18.05.2022, 15:19 18.05.2022, 15:41
Prof. Dr. Timuçin Çil: Kanser tedavisi bir ekip işidir

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Adana Şubesi tarafından “Adana Onkoloji Bahar Okulu” düzenlendi.

Kanser tedavi sürecinde yer alan hekimlerin ortak çalışma prensiplerini geliştirmek ve tedavide başarı oranını arttırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Adana ve il dışından 250’nin üzerinde hekim katılım gösterdi.

KANSER TEDAVİ SÜRECİNDE YER ALAN HEKİMLER KATILDI

14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Adana Onkoloji Bahar Okulu’yla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Adana Şube Başkanı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Timuçin Çil, etkinliğe, tıbbi onkologlar, radyasyon onkologları, onkolojik cerrahlar, patologlar, genetik uzmanları gibi kanser tedavi sürecinde yer alan hekimlerin katıldığını bildirdi.

"KANSER TEDAVİSİ BİR EKİP İŞİDİR"

Prof Dr. Çil, 70 hekimin sunum yaptığı Adana Onkoloji Bahar Okulu’nda; Baş Boyun Kanserleri, Akciğer Kanseri, Meme Kanseri, Cilt Kanserleri ve destek tedaviler konularının işlendiğini, ayrıca kanser hastalarının nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili kurs düzenlendiğini aktardı.

Kanser tedavisinin bir ekip işi olduğunu vurgulayan  Prof. Dr. Timuçin Çil, “Bu ekipte, tıbbi onkologlar, radyasyon onkologları, onkolojik cerrahlar, patologlar, genetik uzmanları gibi alanında uzman doktorlar bulunmaktadır. Bu anlamda düzenlemiş olduğumuz Adana Onkoloji Bahar Okulu’nun kanser tedavi sürecinde yer alan hekimlerin ortak çalışma prensiplerini geliştirilmesi ve tedavi başarılarının artmasında önemli bir rol oynayacağı kanaatindeyiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)