Prof. Dr. Kemalettin Aydın tez konusu oldu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın'ın hayatı Gümüşhane Üniversitesi'nde yüksek lisans tezine konu oldu.

SAĞLIK 23.02.2021, 09:55 23.02.2021, 12:41
Prof. Dr. Kemalettin Aydın tez konusu oldu

Salgının ilk gününden itibaren bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına gerek görsel gerekse yazılı medya aracılığıyla tecrübelerini Türkiye ve dünya ile paylaşan Prof. Dr. Kemalettin Aydın, tez konusu oldu.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi tarafından hazırlanan tezde bir "gönül adamı" olarak tarif edilen Prof. Dr. Kemalettin Aydın'ın hayatı ve aktif siyasal serüveni, Gümüşhane Üniversitesi tarafından Oltan Sungurlu'dan sonra tez konusu olarak ele alınacak ikinci isim oldu.

"PROF. DR. AYDIN, GÜMÜŞHANE'NİN GELİŞMESİNDE ÖNCÜ OLAN ÖNEMLİ BİR DEĞER"

Prof. Dr. Aydın hakkında yapılan yüksek lisans tez çalışması ile ilgili olarak vatandaşlar da görüşlerini aktardı.

Gümüşhane halkı, bu tez çalışmasının Gümüşhane'nin tanıtımı bakımından önem arz eden bir adım olduğunu dile getirerek görüşlerini bildirdiler: "Hiç şüphesiz gerek siyasi hayatı ve gerekse de Gümüşhane halkımız üzerinde bıraktığı itibar neticesinde önemli bir değer olan Sayın Kemalettin Aydın'ın hayatının tez konusu olarak işlenmesini takdirle karşılıyoruz. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi tarafından, hayatının tez konusu olarak işlenmesi onur verici bir hadisedir. Gümüşhane Üniversitesi olarak başta ilimize ve ülkemize değer katan, ilimizin gelişmesinde öncü olan böylesi şahsiyetlerin önemsenmesi değerlerinize sahip çıktığımızın işaretidir. Üniversitemize ve öğrencimize teşekkür ediyoruz."

Konuyla alakalı Tıbbiye Bülteni’ne konuşan Prof. Aydın, “Hayatımın "gönül adamı" olarak tarif edine bir teze konu olarak takdir görmesinden gurur duydum. Anadolu’nun kültür birikiminden besleniyor, tecrübelerimi insanlığın yararına yansıtmaya gayret ediyorum. Çalışmalarımla alakalı bugüne kadar çok sayıda övgü aldım. Ancak bir üniversitede tez konusu olmam beni özellikle gururlandırdı.” dedi.

Yorumlar (0)