Hamileyken Covid'e yakalandı, tedavi olup bebeklerine kavuştu

Antalya'da aynı gün gebelik ve koronavirüs testi pozitif çıkan Ayşe Kılınç, önce hastalığı yenmenin ardından da dördüz kızlarını sağlıklı şekilde kucağına almanın mutluluğunu yaşıyor.

SAĞLIK 20.09.2021, 11:00 20.09.2021, 10:51
Hamileyken Covid'e yakalandı, tedavi olup bebeklerine kavuştu

Mersin'in Anamur ilçesinde yaşayan çiftçi İbrahim Kılınç (37) ile 1,5 yıldır evli olan Ayşe Kılınç (32), belirtiler göstermesi üzerine hastaneye giderek hem Covid-19 hem de gebelik testi yaptırdı.

HEM GEBELİK TESTİ HEM PCR TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Evine dönen Kılınç, birkaç saat arayla önce gebe olduğunu sonra da Covid-19 testinin pozitif olduğunu öğrendi.

Yaşadığı korkunun yanı sıra hem şaşıran hem de anne olacağı için mutlu olan Kılınç, uygulanan tedaviyle Covid-19'u yendi.

DÖRDÜZ BEBEKLERİ OLDU

Doktor kontrollerinde dördüz bebekleri olacağını öğrenen Kılınç, büyük mutluluk yaşadı. Antalya'ya gelerek Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Selahattin Kumru tarafından takip edilmeye başlanan Kılınç, hamileliğinin 32. haftasında ağırlıkları 1 kilo 400 gram ile 1 kilo 600 gram arasında değişen dördüz kızlarını dünyaya getirdi.

Fotoğraf: Anadolu Ajansı

Bebeklere "Almina Nida", "Aynura Nisan", "Alya Eda", "Arya Ela" isimleri verildi.

Yaklaşık 57 gün yenidoğan yoğun bakım ünitesinde kalan bebekler, yeterli ağırlığa ulaşınca taburcu edildi. Çift, şu an 3 aylık olan bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşıyor.

PROF. DR. YEŞİM BAYOĞLU TEKİN HAMİLELERİN AŞI OLMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI

SBÜ Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Yeşim Bayoğlu Tekin, Delta varyantının çok yaygın olduğunu, bu nedenle Biontech aşısının tercih edilmesi gerektiğinin altını çizmişti. Sinovac aşısının hiçbir etkisinin olmadığını ekledi.

Hamilelikte geçirilen Covid-19'un bebeğin beyin gelişiminde anomali ya da organ gelişiminde probleme neden olabileceğini vurgulayan Tekin, “Hem kendimiz hem de bebeğimiz için maske, mesafe, temizlik gibi kişisel koruyucu önlemlere özen gösterelim ve Covid-19 aşısı olmayı ihmal etmeyelim” şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)