Covid 19'u atlatan gazeteciler yaşadıklarını anlattı:

Denizli'de koronavirüsü yenen gazeteciler Sema Kayılı ile Zekican Şenkaya, hastalık sürecinde geçirdikleri zorlu günleri anlattı.

SAĞLIK 06.07.2021, 13:29 06.07.2021, 12:12
Covid 19'u atlatan gazeteciler yaşadıklarını anlattı:

Kentte internet üzerinden yayın yapan bir haber sitesinde muhabir olarak çalışan 25 yaşındaki Sema Kayılı, mesleği gereği sürekli sahada olduğunu, tedbirlere çok dikkat etmesine rağmen hastalığa yakalandığını anlattı.

BOĞAZ AĞRISI NEDENİYLE HASTANEYE BAŞVURMUŞTU

Boğaz ağrısı şikayeti üzerine gittiği hastanede Covid-19 testinin pozitif çıktığını belirten Kayılı, hastalığı evde yaklaşık 21 günlük zorlu bir mücadelenin ardından atlattığını anlattı.

"NEFES ALDIĞIMDA GÖĞSÜM SÖKÜLÜYORMUŞ GİBİ HİSSEDİYORDUM"

Tedbirlere çok sıkı uymasına rağmen virüsün bulaştığını dile getiren Kayılı, "Allah'ım bu hastalığı gerçekten düşmanıma vermesin. Sanki yatakta bir ton çivi varmış gibi hissediyordum. Yatağa yatamıyordum. Kalksam kalkamıyordum. Nefes aldığımda göğsüm sökülüyormuş gibi hissediyordum. Öyle bir ağrıyı 4 gün boyunca çektim." diye yaşadığı süreci anlattı. Kayılı, ilerleyen günlerde tat ve koku kaybı da yaşadığını vurgulayarak, bu süreçte çok ağrılarının olduğunu ancak iyileştikten sonra "yeniden bulaşır" endişesi nedeniyle evden çıkmamaya özen gösterdiğini ifade etti.

"İYİLEŞMEME RAĞMEN TAT VE KOKU KAYBI DEVAM EDİYOR"

İlk günler yerinden kalkamadığına dikkati çeken Kayılı, "İyileşmeme rağmen tat, koku hala yok. Bir süre daha evden çıkmayı düşünmüyorum. Koronavirüsü atlatan arkadaşlarım ağrılı geçeceğini söylemişti ama bu kadar fazla acı çekeceğim aklıma gelmemişti." diye belirtti.

"SANKİ BOĞAZIMI BİRİSİ SIKIYORMUŞ GİBİYDİ"

Gazeteci Zekican Şenyaka ise yüksek ateş şikayetiyle gittiği hastanede Covid-19'a yakalandığını öğrendiğini söyledi. Evde 15 günlük tedavisinin ardından sağlığına kavuştuğunu belirten Şenkaya, şunları kaydetti:

"Bu süreçte eklem ağrıları ve şiddetli öksürük başladı. Geceleri uyuyamaz olmuştum. Sanki boğazımı birisi sıkıyormuş gibi kötü bir his oluyordu. Bu hastalık gerçekten çok zor. Yaşamayan bunu anlayamaz. İlk bir haftam çok kötü geçti. Normalde neşeli bir insanım ama psikolojim bozuldu. Sırt ağırlarım dayanılmaz derecelere geldi. Sanki sırtımdan kamyon geçmiş gibi hissediyordum. Hiç bu kadar zorlu bir hastalık görmemiştim."

Yorumlar (0)