3. Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi bugün başlıyor

SBÜ İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 3. Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi düzenlenecek.

SAĞLIK 23.09.2021, 15:08 23.09.2021, 13:17
3. Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi bugün başlıyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 3. Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi düzenlenecek.

FARKLI ÜLKELERDEN ÇOCUK DOKTORLARI KATILACAK

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Dr. Behçet Uz Çocuk Kongresi, 23 - 25 Eylül tarihleri arasında farklı ülkelerden çocuk doktorlarının katılımıyla İzmir'de yapılacak.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Kongre Başkanı Prof. Dr. Behzat Özkan, kongrede alanında uzman doktorların katılımıyla güncel bilgileri paylaşma ve tartışma fırsatının bulunacağını belirtti.

"GÜÇLÜ KEMİKLER, SAĞLIKLI ÇOCUKLAR"

SBÜ İzmir Doktor Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Hastanesi olarak 73 yıldır çocukların sağlığına kavuşturulması için çalıştıklarını aktaran Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Güçlü kemikler, sağlıklı çocuklar' temasıyla düzenlediğimiz kongremizi uluslararası boyutta gerçekleştireceğiz. Uluslararası alanda tanınmış hekimlerin katılımıyla zenginleşecek olan kongremizin bilimsel programında, çocuk sağlığı ve hastalıkları hekimleri ve çocuk hemşirelerine yönelik toplam altı kurs ve pediatri alanında güncel gelişmeler, aşılar, beslenme, mekanik ventilasyon desteği gibi çocuk sağlığını ilgilendiren temel konular ele alınıp tartışılacak. Üç gün boyunca güzel İzmir'imizde başarılı bir kongreye ev sahipliği yapacağız."

Yorumlar (0)