Türk hekimlerden Arnavutluk'ta nöroloji eğitimi

Arnavutluk hükümetinin talebi üzerine, nöroloji uzmanı Türk hekimler, Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi'nde Arnavut hekimlere eğitim verdi.

GENEL 20.10.2021, 12:30 20.10.2021, 12:23
Türk hekimlerden Arnavutluk'ta nöroloji eğitimi

Arnavutluk hükümetinin talep ettiği 4 aylık eğitim programı tamamlandı.

Nöroloji uzmanı Türk hekimler, Arnavutluk'taki meslektaşlarına eğitim verdi.

DOSTLUK HASTANESİ TÜRKİYE'NİN SAĞLADIĞI DESTEKLE İNŞA EDİLDİ

Türkiye'nin sağladığı mali destekle inşa edilen ve geçtiğimiz nisan ayında hizmete giren Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi'nde Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Karadaş tarafından Epilepsi, Nörofizyoloji, Baş ağrısı ve İnme üniteleri kuruldu.

Fotoğraf: Anadolu Ajansı

NÖROLOJİ SERTİFİKA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Arnavutluk hükümetinin Türk hekimlerden, Arnavut hekimlere nöroloji alanında eğitim vermesini talep etmesi üzerine, nöroloji alanında sertifikalı eğitim programı düzenlendi.

Eğitimlere, Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi ile Tiran Üniversitesi Tıp Fakültesi Mother Teresa Hastanesi'nden nöroloji hekim ve teknisyenleri katıldı.

Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi'nde 4 ay süren eğitim programını başarıyla tamamlayan Arnavut hekimler için sertifika töreni düzenlendi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Arnavutluk Sağlık ve Sosyal Koruma Bakan Yardımcısı Mira Rakacolli, törenin ardından yaptığı konuşmada, eğitimlerin önemine işaret etti: "Eğitimler sayesinde nöroloji alanındaki tetkikler Arnavutluk'taki farklı hastanelerde yapılabilecek. Böylece hastalara daha iyi hizmet sunacağız." 

Rakacolli, eğitimlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Törene, Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi Genel Direktörü Rudina Degjoni ile Genel Direktör Yardımcısı Abdülaziz Can, SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Karadaş ile doktorlar katıldı.

Yorumlar (0)