Trabzon kırmızı kategoride

Trabzon, koronavirüs vakalarında kırmızı kategoriden çıkamadı. Üç haftadır kırmızı alarm veren doğu Karadeniz bölgesi birinciliği elden bırakmadı.

GENEL 03.03.2021, 15:09 Admin
Trabzon kırmızı kategoride

Trabzon’da vaka sayıları üç haneli rakamlarda seyrettiği, uzun süredir üç haneli rakamlardan iki haneli rakamlara düşmediği öğrenildi. Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, “Bir hafta sonra renk değişimi olmayacak ancak bir hafta sonra 100 bindeki vaka sayısı yeniden açıklanacak” dedi.

GÜMÜŞHANE’Yİ TRABZON ETKİLEDİ

Gümüşhane, açıklanan haritada kırmızı kategoride bulunuyor. Çok yüksek riskli il grubuna giren Gümüşhane’de vatandaşlar üzüntülü. Vatandaşlar, vakaların yüksek oluşunu şehrin Trabzon’la olan ilişkisine bağlıyor.

İbrahim Gürbüz isimli vatandaş, “Hem alışverişimizi hem hastane işlerimizi Trabzon’dan görüyoruz. Her sabah buradan 10-15 minibüs Trabzon’a gider. Bizim bir ayağımız Trabzon’dadır ondan etkilendik” dedi.

AŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Trabzon’da bugüne kadar ise toplamda 60 binden fazla pozitif vaka görüldüğü öğrenildi. Binden fazla ölümün gerçekleştiği biliniyor. Trabzon’da koronavirüs vaka sayılarında halen artış yaşanırken öte yandan aşı çalışmaları da devam ediyor.

Trabzon’da birinci ve ikinci doz aşılama da toplam 123.262 aşılama yapıldı.

Yorumlar (0)