Prof. Dr. Kemalettin Aydın rüzgardan dikişleri açılan bayrağımızı onardı

Prof. Dr. Kemalettin Aydın evinin bahçesindeki rüzgârdan dikişleri açılan bayrağımızı kendi elleri ile onararak tekrar bayrak direğine çekti.

GENEL 20.07.2022, 12:25 20.07.2022, 12:39
Prof. Dr. Kemalettin Aydın rüzgardan dikişleri açılan bayrağımızı onardı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kemalettin Aydın evinin bahçesindeki rüzgârdan dikişleri açılan bayrağımızı kendi elleri ile onararak tekrar bayrak direğine çekti.

“Memleketim olanTorul Zigana’da bir evim var. Burada evim var olduğundan beri, evimin bahçesinde bayrak direğinde sürekli şanlı bayrağımız dalgalanmaktadır. Dünyanın en güzel bayrağı olan Türk bayrağı evimin bahçesinde dalgalandıkça ben bundan büyük mutluluk ve huzur duyuyorum" ifadelerini kullanan Prof. Dr. Aydın, şunları kaydetti:

"Her sene bayrağımı yenilerim. Kurban Bayramı vesilesi ile geldiğimde, Ramazan Bayramı’nda yenileyerek astığım bayrağın ucunda dikiş yerlerinden açılma olduğunu gördüm. Müdahale edilmezse daha çok açılıp yıpranacak durumdaydı. Elbette yeni bayrak alacak imkânımız var. Ama, bayrağımızın eskisi de yenisi kadar bizim için önemlidir. Tüm Türk milleti için de bu böyledir. Evdeki bayrağın rüzgârdan açılan dikiş kısmını tamir etmek için kolları sıvadım. Öğrencilik yıllarından kalan alışkanlıkla yemeğimizi, çayımızı kendimiz yaptığımız gibi iğne ile dikilecekleri de dikme alışkanlığımız var. Bu nedenle başka kimseye yük etmeden evdeki iğneyi ve ipliği alarak güzel bayrağımızın açılan yerlerini tamir edip yeniden göndere çektim. Benim evim Zigana’da bir tepe noktadır. Çevrede hemen hemen her yerden görünür. Şanlı bayrağımızın böyle tepe bir noktada dalgalanması bana da, aileme de, hemşehrilerime de huzur veriyor. Yüce Rabbimden duam şanlı bayrağımızın kıyamete kadar gökyüzünde dalgalanmasıdır.”

Bayrak onarımının ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümüne denk geldiğini anımsatan Kemalettin Aydın, “15 Temmuz Hain FETÖ darbe girişiminde vatanımıza göz koymak isteyenler, Sayın Cumhurbaşkanımızın bir işaretiyle şanlı bayrağımızla meydanlara çıkan kahraman milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır. O bakımdan bayrağımız bizim için çok önemlidir. Allah’ın izni ile bu bayrak, hiçbir zaman yere inmeyecek, hep göklerde dalgalanacaktır.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar (0)