Kimya Ar-Ge Proje Pazarı'nda SBÜ öğrencilerine 2 ödül!

İKMİB tarafından hayata geçirilen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinin bu yıl on birincisi düzenlendi. Toplamda 19 Proje ödül aldı.

GENEL 14.12.2022, 11:12 14.12.2022, 12:51
Kimya Ar-Ge Proje Pazarı'nda SBÜ öğrencilerine 2 ödül!

T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) onayında, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ve TÜBİTAK desteği ile bu yıl 11’incisi düzenlenen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı Ödül Töreni 10 Aralık 2022 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Altı proje kategorisinde toplam 136 projenin başvurduğu yarışmada 19 proje ödüle layık görüldü ve toplamda 900 bin TL para ödülü takdim edildi.

GELENEKSELLEŞEN AR-GE PROJE PAZARI ETKİNLİĞİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

İhracatta liderliğe yükselen kimya sektöründe, sürdürülebilir ihracatı sağlamak amacıyla İKMİB tarafından hayata geçirilen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinin bu yıl on birincisi düzenlendi.

2011 yılından beri gerçekleştirilen, kimya sektörünün en büyük inovasyon etkinliği olan “Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinde 6 kategoride en başarılı ilk üç proje ödüllendirildi. Bu yıl her kategoride birinciye 75 bin TL, ikinciye 50 bin TL ve üçüncüye 25 bin TL verildi.

Yarışma kategorilerine ilave olarak “Başarı Hikâyeleri” kategorisinden de başvuru alınarak, başarı göstermiş dört proje sahibine teşekkür plaketi verildi.

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE İKİ BAŞARI ÖDÜLÜ

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi İsmail Aslan ve 5.sınıf öğrencisi Abdullah Furkan Gülocak, "Yerli Probiyotik Kaynaklı Postbiyotik İçeren Koku Önleyici Doğal, Mikrobiyota dostu Antiperspirant Formülasyonu" isimli çalışmaları ile 2.lik ve 50.000 tl başarı ödülü kazandılar.

YERLİ PİRİNÇ KEPEĞİ KULLANILARAK ÜRETİLECEK

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi İsmail Aslan ve 5.sınıf öğrencisi Vildan Petek ile, Tıp Fakültesinden Çilenur Ocak ve Diş Hekimliği Fakültesinden Fatih Karakaş, "Yerli Pirinç Kepeği Kullanılarak Üretilecek Beyazlatıcı Doğal İntim Temizleme Losyonu" isimli çalışmalarıyla 3.lük ve 25.000 tl başarı ödülü kazandılar.

Yorumlar (0)