Gülhane Üroloji Kliniği yenilendi

Keçiören Belediyesi tarafından yenilenen SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği törenle açıldı.

GENEL 20.09.2021, 13:40 20.09.2021, 17:20
Gülhane Üroloji Kliniği yenilendi

SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Serkan Gökkaya ve Üroloji Kliniğinde görevli doktor ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen açılışta Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok konuşma yaptı.

Altınok açılış konuşmasında, görevine başladığı 1994 yılını işaret ederek o dönemden bugüne sağlık ve eğitim kurumlarına birçok alanda hizmet verdiklerinin altını çizdi.

“EĞİTİM VE SAĞLIK KONUSUNDA BİRÇOK İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Altınok konuşmasında şunları kaydetti:

"Sene 1994. Belediyeler kendi işlerini dahi zor yapardı. Büyükşehir belediyeleri de yoktu. Biz o dönemde 48 sağlık ocağı ile bir de 180 yataklı bir hastane yaptık. Daha sonra bu sağlık kurumlarımızı Sağlık Bakanlığımıza devrettik. Eğitim ve sağlık konusunda birçok ilki gerçekleştirdik. Üniversitelerin ve okulların kapısından kimse giremezdi. O dönemde belediyelerin bu konularda yetkisi de yoktu. Bizim yaptığımız çalışmalarla yerel yönetimlerin sağlık ve eğitim konularına destek verebilmelerinin önü açıldı."

“GATA DEVLETİMİZİN KÖKLÜ HASTANELERİNDEN BİRİ”

Altınok açılış konuşmasında, "Bugün üroloji kliniğimizin açılışını yapıyoruz. Konforlu ve kaliteli sağlık hizmeti için kliniğimizi baştan sona yeniledik. Gülhane Hastanesi ülkemizin ve devletimizin en köklü hastanelerinden biridir. Vatandaşlarımıza uzun yıllardır sağlık hizmeti vermektedir. Böyle köklü bir geleneği olan hastaneye hizmet etmek bizim için şeref ve bahtiyarlıktır. Her şeyin başı sağlık. Sağlık varsa şey var, sağlık yoksa hiçbir şey yok demektir. Bu nedenle kimse; bana ne, bu benim işim değil dememeli ve elinden gelen hizmeti devletimize ve milletimize yapmalıdır. Bu hizmetimiz insanlarımızın sağlığına vesile olsun" ifadelerini kullandı.

GATA Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Serkan Gökkaya, desteklerinden dolayı Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'a teşekkür etti. Başkan Altınok ve açılışı gerçekleştiren sağlık çalışanları, daha sonra Gazi ve İç Güvenlik Yaralıları Kliniği'nde tedavi gören gazilere ziyaret gerçekleştirdiler.

Yorumlar (0)