Covid sebebiyle hayatını kaybeden eczacının adı yaşatılacak

Kayseri'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden eczacının ailesi, 112 Acil Sağlık İstasyonu yaptıracak.

GENEL 23.03.2021, 10:30 23.03.2021, 08:18
Covid sebebiyle hayatını kaybeden eczacının adı  yaşatılacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, koronavirüse yenik düşen eczacı Cem Seyhan'ın anısına eşi Uğur Seyhan ile ailesi tarafından yaptırılacak 112 Acil Sağlık istasyonu için protokol imzaladı.

Büyükkılıç, makamında düzenlenen imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, Kayseri'ye sosyal, kültürel yönüyle zenginlik kazandıran, her türlü konuda sağduyulu hareket eden eczacı Seyhan'ı rahmetle andıklarını belirtti.

HAYIRSEVER AİLE İLE İŞ BİRLİĞİ

Hayırsever Seyhan ailesi ile iş birliği içinde olduklarını ifade eden Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Kıymetli eşleri ve yavruları bir bakıma Kayseri'mize hayırsever mührünü vurma anlayışı içerisinde 112 Acil Sağlık İstasyonu yapmak istediler ve bizlerle iş birliği halinde bir çalışma gündeme geldi. Biz de şehrimizin ihtiyacı olan yerde Sağlık Müdürlüğü ile görüşerek, onlara yer gösterdik. Gerekli çalışmaları yaptık, protokolü imzaladık. İnşallah Cem Seyhan adını taşıyacak bu istasyon, şehrimize, bölgemize hayırlı olsun diyoruz."

"MESLEĞİNE DUYARLI BİRİYDİ"

Hayırsever Seyhan ise eşi Cem Seyhan'ı Covid-19 nedeniyle kaybettiklerini hatırlattı.

Eşinin, mesleğine aşık biri olduğunu aktaran Seyhan, şunları kaydetti:

"Mesleğini çok duyarlı yapardı. Dolayısıyla onun adını yaşatacak böyle bir sağlık istasyonu yapılmasının ayrı bir önemi var. Biz bu nedenle onun hatırasını yaşatacak bu istasyona vesile olan bakanlığa, İl Sağlık Müdürlüğüne, tahsis ettiği yerle ilgili belediyeye teşekkür ediyoruz. Oğlumun burada çok ciddi çabaları oldu. İnşallah güzel hizmetlere vesile olur, eşimin hatırasını yaşatacak güzel bir örnek olur."

Acil sağlık istasyonu, 6 ayda tamamlanıp, İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edilecek.

Yorumlar (0)